Wyższe Szkoły Bankowe – skuteczne kształcenie – Rafaellofilm

Wyższe Szkoły Bankowe

Realizacja ośmiu filmów dla Wyższych Szkół Bankowych przeobraziła się w podróż po niemal całej mapie naszego kraju. Odwiedziliśmy uczelnie m.in. w Gdańsku, Toruniu, Bydgoszczy, Chorzowie czy Poznaniu. Projekt opierał się na przedstawieniu skutecznych form kształcenia przygotowanych przez metodyków z całego kraju. Naszym zadaniem było stworzenie dwóch filmów zawierających wypowiedzi wszystkich wykładowców oraz dłuższych materiałów z każdym z osobna.

Produkcja

Największym wyzwaniem była realizacja zdjęć w różnych lokalizacjach z bardzo krótkim czasem na ich uchwycenie ze względu na ograniczony czas prelegentów. Przełożyło się to na szybko podejmowane decyzje dotyczące m.in. odpowiedniej aranżacji danej lokacji w celu podkreślenia i wpasowania się w tematykę o której mówiły poszczególne osoby. Efekt końcowy musiał być spójny z misją i wizją, którą przedstawiły Wyższe Szkoły Bankowe. Realizacja projektu w liczbach to ponad 2000 km samochodem i niemal 80 godzin zdjęć.

Postprodukcja

Przy montażu skupiliśmy się na odpowiednim wybrzmieniu wartości merytorycznych, które w tej produkcji były kluczowe. Dobór kadrów przy wystąpieniu każdego z metodyków miał podkreślać ich profesjonalizm, fachowość, a przekaz powinien być na tyle czytelny, aby bez problemu zrozumiał go każdy oglądający student. Spójność wszystkich filmów dopełniły zgodne dla projektu elementy graficzne oraz kolorystyka.

Making off

Nie sposób było przygotować materiał z każdej lokalizacji. Zobaczcie jak zza kulis wyglądała część zdjęć z projektu w Chorzowie, Wrocławiu i nad morzem.