Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking – Rafaellofilm

Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking

Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking

Nasza współpraca z Polskim Stowarzyszeniem Nordic Walking trwa już osiem lat. W tym czasie przygotowaliśmy zarówno filmy promocyjne, reportaże z projektów czy organizowanych przez nich imprez. Tym razem byliśmy odpowiedzialni za realizację dwóch filmów, które swoją emisję miały w telewizji Polsat.

Produkcja

Filmy realizowaliśmy w dwóch całkowicie różnych lokalizacjach – prawdziwa pustynia i ruiny zamku. To wymagało od nas zaprezentowania chodzenia z kijkami w całkowicie odmienny sposób. Przygotowane scenariusze zakładały prezentacje instruktorów Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking oraz 10 kroków do zdrowia z nordic walking – walki o swoją sprawność. Podczas każdego dnia zdjęciowego realizowaliśmy ujęcia za pomocą drona, stabilizatorów obrazu koordynując pracę wszystkich instruktorów. Momentem kulminacyjnym każdego z nagrań jest odlot i zaprezentowanie panoramy danego miejsca.

Postprodukcja

Do osiągnięcia założonego przez klienta przekazu niezbędna była odpowiednia muzyka i lektor – zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Te czynniki były kluczowe do stworzenia odpowiedniego nastroju i klimatu. Przy doborze kadrów skupiliśmy się na pokazaniu, że nordic walking przy odpowiednie trudnym terenie to prawdziwe wyzwanie nawet dla osoby wysportowanej.

Making off

Kręcenie w plenerze to zawsze wyzwanie – wszystko umówione na konkretny dzień, a tu nagle pojawia się.. burza piaskowa 🙂 Takie rzeczy nie powstrzymają nas przed dokończeniem tego, co sobie założyliśmy. Zobaczcie jak to wyglądało podczas jednego z dni zdjęciowych.

Współpraca z Rafaello Film to podobnie jak Nordic Walking – to COŚ więcej.

Paulina Ruta - Prezes Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking

Współpraca z Rafaello Film to podobnie jak Nordic Walking – to COŚ więcej.

Paulina Ruta - Prezes Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking