„Wypożyczalnia skrzydeł” – Rafaellofilm

„Wypożyczalnia skrzydeł”

Czy może być coś bardziej motywującego, niż wywiad z osobą, która mówi o swojej pracy z taką pasją i natchnieniem, że pojawia się w Twojej głowie myśl – „Ja chcę być tego częścią!”? Przed kamerami w Studio Fabryka zagościli Iwona Pietrzak, laureatka nagrody Nauczyciela Roku 2022 oraz Maciej Jonek, wykładowca akademicki z dziedziny psychologii. 

Przy tego typu nagraniach wkalkulowujemy czas wydłużający proces o cięcia i wznawiania, jeśli wątek odbiegnie od meritum, bądź zaistnieje konieczność powtórzenia kwestii. Wywiad, jak podsumowali w zaproszeniu, do konferencji organizowanej przez Uniwersytet WSB Merito był niezwykle otulający, w klimatycznych ciepłych tonach, które wzmacniała nieprzypadkowa aranżacja przestrzeni. Przede wszystkim jednak, był naturalny. Pozwoliło to na uzyskanie wymaganego czasu projekcji  do publikacji podczas jednego, ciągłego nagrywania bez konieczności powtarzania kwestii. Pasja rodzi profesjonalizm i tego właśnie doświadczyliśmy podczas współpracy z Panią Iwoną i Panem Maciejem. 

To było czterdzieści parę minut rejsterowania, podczas których z przyjemnością i pełną uwagą śledziliśmy nie tylko poprawność kadrów, czy ścieżki dźwiękowej, ale i pojawiające się wątki. Najbardziej poruszający fragment, który zachowamy dla siebie to wypowiedzi głównego gościa, czyli Pani Iwony. Dotyczył on wyboru energii, z jaką podchodzi się do swojej pracy. Czy jest to wibracja Łucznika, który już na etapie mierzenia do celu widzi, jakie ma szanse na sukces, porażkę, a także rozmiar efektu końcowego. Czy Tkacza, który plecie swój gobelin z nici, jakie otrzymuje bez względu na to, jakie one będą, by stworzyć niepowtarzalne dzieło. Każda z tych postaw, w zależności od przyjętego zadania będzie budowała kompletnie inną motywację do podejmowanych czynności i determinację w realizowaniu marzenia. Warto posłuchać całej wypowiedzi i natchnąć się MoTywacją, która kieruje naszą bohaterką. Ponadto, mieliśmy przed sobą żywy przykład odrzucenia schematów i postawionych kroków w kierunku zmiany, której korzyści są nie do opisania w kilku prostych zdaniach. Oto właśnie na naszych oczach dzieje się transformacja przekonań do zawodu bibliotekarki/bibliotekarza i wręczenia im „magicznej mocy”, którą będą mogli „uskrzydlić” uczniów, rodziców i nauczycieli.

Dla nas to była czysta przyjemność i wdzięczność za zaufanie inicjatorki projektu, Katarzyny Kściuczyk, działającej z mocy Uniwersytetu Merito w Chorzowie. 

Całość była rejestrowana przy pomocy dwóch aparatów Sony A7SIII i kamery Sony FX6.
Making of przygotowany przez Joannę Smagę.

Makijaż: Kinga Kaliską

Miejsce: Studio Fabryka we Wrocławiu 

Related Posts

Leave a Reply

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.