Czujesz Rock’a? – Rafaellofilm

Czujesz Rock’a?

Ze współpracą z Rafaello Film ponoć jest, jak z chipsami… nigdy nie kończy się na jednym. Dlatego po raz drugi mieliśmy przyjemność oddać w formie audiowizualnej rockowy klimat Ligi Rocka podczas Juwenaliów w Jeleniej Górze. Z czym nam się najmocniej kojarzy ten festiwal mocnego brzmienia? Z twórczymi młodymi kapelami, z fantastycznymi organizatorami i … z nerwowym obserwowaniem nieba. Do obu wydarzeń burza łypała swoimi ciekawskimi chmurzyskami. W edycji 2022 narozrabiała na kilka minut przed startem, wiejąc i lejąc się na Błonie jeleniogórskie. W tym roku była zdecydowanie łagodniejsza. Złowieszczo zaburczała i oddała „pierwsze skrzypce” rockowym kapelom.

W produkcji użyliśmy kilku aparatów i kamerę. Elwira z Sony FX6, ustawione w namiocie realizatora nagłośnienia i oświetlenia, zapewniające kadr obejmujący cała scenę i zapisujące oryginalną ścieżkę dźwiękową. Wojtek z Sony a7s III zapiętym na Roninie RS3 Pro razem z Rafałem, który władał Sony FX3 i Asią, która w swoich dłoniach dzierżyła kolejną asiódemkę, dostarczali ujęcia w ruchu. Ostatnia kamera została zainstalowana na statywie, skierowana na rdzeń każdego zespołu, czyli na perkusję. Rozmach wydarzenia w miedzy czasie objął z góry Rafał wznosząc się dronem Mavic DJI3.

Mamy takie przekonanie, że aby oddać dynamikę imprezy trzeba ją „rozumieć”. Przez pryzmat czucia newralgicznych punktów dokonujemy decyzji o rozmieszczeniu kamer i obsadzeniu odpowiedniej osoby do rodzaju ujęć, jakie chcemy uzyskać.

Making off
Spot promocyjny

Related Posts

Leave a Reply

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.